NAŠE PIVO MUFLON

Stálý sortiment a speciály

ZÁKLADNÍ DRUHY MUFLONŮ

Nabídka stálého sortimentu našich piv
A Light Brown Muflon Beer Glass

MUFLON 11°

Světlý ležák

Poctivé pivo vyrobené tradičním českým dvourmutovým postupem ze dvou druhů sladů a dvou druhů chmele. Pivo sytě zlaté barvy se vyznačuje výraznou chmelovou vůní, plnou chutí a pozvolně hořkým dozníváním. Díky svým jedenácti stupňům je vhodné pro každodenní uhašení žízně, ke každému jídlu, stejně jako pro dlouhé posezení s přáteli. Je možné, že poctivě konzumovaný MUFLON 11° na Vás, při delší besedě prozradí i to, co jste říci nechtěli.

11,5°
Stupňovitost
4,5%
Alkohol
A Dark Brown Muflon Beer Glass

VÍDEŇ

Polotmavý ležák

Pivo vídeňského typu temnější jantarové barvy dosažené kombinací plzeňského a vídeňského sladu, nikoliv sladu karamelového, typického pro většinu černých piv. Díky tomu chutná i odpůrcům tmavých piv, kterým v radosti z pití brání právě ona karamelová chuť. Pro chmelení používáme dva druhy českých chmelů, odrůdu Sládek pro hořkost a klasický žatecký poloraný červeňák pro chmelové aroma. Na jazyku sládne, na patře pak hořkne. Polotmavý MUFLON 12° je vhodný pro chuťovou konfrontaci s jehoslabším bratrem MUFLONEM 11°, lahodí ženám a je také vhodný k sýrům a dezertům.

12,5°
Stupňovitost
5,0%
Alkohol
A Black and White drawing of Muflon sheep.
A Light Brown Muflon Beer Glass

MUFLON 12°

Za studena chmelená

Dnes moderní studené chmelení používali staří čeští sládci již dávno. Tento postup vytěží z žateckého chmele to pravé. Vzniká tak pivní delikatesa výrazné chmelové vůně s překvapivě příjemnou hořkostí v chuti a s obsahem alkoholu 5%.

12,5°
Stupňovitost
5,0%
Alkohol
A Glass of RED BUT Muflon Beer

RED ALE

Pivo, Ale rubínové barvy

MUFLON RED ALE 13° je představitelem piv typu ALE oblíbených zejména v anglosaských zemích. Pro zachování čistoty pivního stylu pro jeho výrobu používáme výhradně zámořské chmele, zahraniční slady a originální kvasnice.
Část chmele se nepovařuje na varně jako při výrobě českých piv, ale dává se do ležáckých tanků, kde se chmelové aroma a hořkost pomalu uvolňují během dokvašování (tzv. studené chmelení). Tímto postupem se dosahuje intenzivnějšího vjemu hořkosti a chmelového aroma. V chuti zachytíte citrusové tóny, což je důsledek chmelení odrůdou Citra a tóny květinové – chmelení odrůdou Amarillo. Dalšímu zvýraznění chutí napomůžete konzumací ALE teplejší – 12-15°C . Pozor, pro lahodnou chuť MUFLON RED ALE 13°, nezapomeňte, že pijete třináctku.

13,5°
Stupňovitost
5,4%
Alkohol
A drawing of a airplane flying through white clouds.

MUFLON - SPECIÁLY

Speciální piva různých druhů
A Glass of NEIPA Muflon Beer

NEIPA

New Engalnd IPA

Pivo tohoto typu se stalo populárním v USA v roce 2011, kdy velmi známý pivovar z Vermontu – The Alchemist začal prodávat své lokální pivo „Heady Topper“, které distribuoval po USA. Od roku 2015 je tento pivní styl vysoce hodnocen nejen na degustačních soutěžích.

MUFLON NEW ENGLAND IPA je ve vůni a v chuti opravdu ušlechtilým koktejlem tropického ovoce a svěžích citrusových tónů. Vyznačuje se také specifickým zákalem. Toho jsme dosáhli svařováním ovesných vloček a sladů s vyšším obsahem bílkovin.

14,5°
Stupňovitost
6,5%
Alkohol
A glass of Muflon light golden color beer.

ALBÍN

Light ALE

Albín Ale je lehké, svrchně kvašené pivo  s citrusovo-sladovým nádechem.

Má světle  zlatavou barvu, plně odpovídající jeho jménu.  Pivo je chmelené českou odrůdou Kazbek,  vyšlechtěnou z divokého chmele z Kavkazu,  tedy pravlasti chmele. Dále do Albína přidáváme německou odrůdu Mandarina Bavaria. Ta dává pivu příjemný citrusový nádech – chuťově  podobný mandarinkám.

V horkých dnech skvěle osvěžující jedenáctka.

11°
Stupňovitost
4,5%
Alkohol
A Glass of Light Brown Color Muflon Beer

AMORE MIO

Single-Hop IPA

Být singl je trendy. Být singl vyžaduje odvahu.

Použití pouze jedno druh chmele (tzv. singl hop) pro chmelení piv typu Ale je odborníky považováno za známku odvahy. Náš sládek se nebojí ničeho a rozhodl se chmelit pouze americkou odrůdu Amarillo. Název chmele nás libozvučnou přesmyčkou přivedl na název našeho Ale – „Amore mio“. Krom kontrastu názvu piva (lásko má) s kategorií singl…Vás chceme předem upozornit, že nejedeme v soutěží o co nejhořč(š)í ALE, ale chceme, aby pivo bylo především dobré. Tento ALE rozhodně není přehořčený, vždyť zamilovat se je tak sladké….

14,5°
Stupňovitost
6,5%
Alkohol
A Glass of TRAM 22 Muflon Beer

TRAMVAJ 22

Russian Imperial Stout

Pivovar Kunratice představuje další svrchně kvašený speciál typu Russian Imperial Stout. Receptura piva kombinuje Plzeňský slad, pražený ječmen a čokoládovou pšenice. V pivu je cítit čokoládová chuť s lehkým nádechem lesních oříšků a vůní čerstvě pražené kávy. Historicky „Russian Imperial Stout“ pochází z carského dvora, kde si Kateřina Veliká na své cestě do Anglie oblíbila pivo Porter takovým způsobem, že si ho nechávala pravidelně posílat do Ruska.
Název našeho piva je drobnou paralelou, ve které TRAMVAJ 22 projíždí historicky významnými místy staré Prahy

.

22°
Stupňovitost
8,5%
Alkohol