MUFLON NO LIMITS

Když se sládek nebojí překročit hranice tradice

Muflon NO LIMITS

Neomezujeme se při vaření piva ničím, co je tradičnímu pivovarnictví tradiční. Budeme zkoušet různé pivní styly, budeme je prolínat, budeme zkoušet nové suroviny a způsoby výroby.
https://pivovarmuflon.cz/wp-content/uploads/nolimits13_IPA_web_nolimits_page-min.png

MUFLON NO LIMITS – COLD(T) IPA 13°

COLD(T) IPA 13° je výborné a pitelné pivo. Máme-li jej srovnat s předchozí stylově čistou IPA z naší provenience, tak srovnat tato piva absolutně nelze. Vyrábí se jiným způsobem, z jiných surovin, a tak nikoho nepřekvapí, že i výsledná chuť je jiná. COLD(T) IPA 13° je více prokvašená, ale díky přídavku rýže nepůsobí suše. Citlivější degustátoři navíc chuť rýže poznají. Pivo má příjemně esterový ovocný charakter, z větší části způsobený specifickými podmínkami kvašení tohoto pivního stylu. Studené chmelení zámořskými chmely ovocný charakter ještě více umocňuje.

https://pivovarmuflon.cz/wp-content/uploads/075_nolimits_cold_ipa13.png

MUFLON NO LIMITS – COLD(T) IPA 13°

Speciál NO LIMITS

Náš pan sládek si při sestavení receptury pohrál s chmely. A aby se to klukům na varně dobře pamatovalo, vybral jenom ty, které začínali na C stejně jako COLD(T) IPA 13° a které mu voněli a sice: Columbus, Citra, Centenial, Cascade.

Jak chutná naše COLD(T) IPA 13°

Co nás nejvíce překvapilo je příjemně esterový ovocný charakter, který má z větší části na svědomí teple vedené kvašení spodní kvasinkami.  Studené chmelení zámořskými chmely ovocný charakter ještě více umocňuje. Víme to, protože jsme byli zvědaví a ochutnávali toto pivo každý den. Vybavujeme si, jak chutnalo před studeným chmelením. Kolegovi dokonce připomínalo chutí sušenky s citronovou příchutí jednoho nejmenovaného výrobce z Opavy 😊. Je to logické, obecné suroviny jsou shodné – zrní, kvasnice, citronové aroma – v našem případě čistě přírodní ve formě chmele Citra. Na rozdíl do sušenek, ale COLD(T) IPA 13° dokáže rozjařit až k zpěvu a tanci….

13°
Stupňovitost
5,5 %
Alkohol
https://pivovarmuflon.cz/wp-content/uploads/nolimits13_IPA_web_page_01.png

Světlá IPA 13° – zodpovědně uvařená

Svrchně kvašené silné pivo typu IPA. Kompozice sladů čítá 3 položky (plzeňský, bavorský, carared) stejně tak jsme použili tři druhy chmele (Columbus, Citra, Galaxy). Abyste si mohli vychutnat více sklenic této skvělé IPA, nepřeháněli jsem to s její stupňovitostí a zvolili 13tku.

https://pivovarmuflon.cz/wp-content/uploads/075_Muflon_nolimits_13_IPA.png

Světlá IPA 13° – zodpovědně uvařená

Speciál NO LIMITS

Speciál uvařený k oslavě a současně k aktivní ochranně přírody

Snížili jsme spotřebu plynu na vytápění pivovaru na nulu a chladíme kvasící pivo uvnitř tanků, čímž udržujeme příjemnou teplotu 20°C na výrobní ploše.

Dbáme na úsporu zdrojů i v dalších fázích výroby, ale ne na úkor kvality. Kvalitní ležák zkrátka potřebuje svůj čas na zrání. Naše ležáky zrají minimálně 2 měsíce, aby vám večer chutnaly a ráno vás nebolela hlava.

13°
Stupňovitost
5,5 %
Alkohol
https://pivovarmuflon.cz/wp-content/uploads/LADY_KARNEVAL.png

Lady Karneval

Muflon NO LIMITS jsou speciály, které uvaříme pouze jednou, a při jejich vaření se náš sládek ničím neomezuje. První limitkou je Lady Karneval – spodně kvašená silná tmavá 13°.

https://pivovarmuflon.cz/wp-content/uploads/075_Muflon_Nolimits_Lady_Karneval.jpg

MUFLON 13° Lady Karneval

Tmavý speciál NO LIMITS

MUFLON 13° Lady Karneval No Limits  je speciál uvařený pro žhavou dobu karnevalů (pro pány), kterou v zimě v Čechách slaví jako masopust (kmáni)

Lady Karneval je spodně kvašené silné tmavé pivo, kterým chceme vzdát hold všem mistrům a sládkům. Tmavá 13° je mistrovská disciplína stejně jako brazilská samba.

Pro chmelení jsme standardně použili tradiční české odrůdy Sládek a Žatecký poloraný červeňák, neboť tmavá 13° je standardem; mj. brazilská samba je latinou 😊.

Muflon L. Karneval je limitkou, kterou už nikdy více nebudeme vařit. Kdo nekoupí – prohloupí a jeho žena se to doví…..

Karneval chutí maska skrývá, pivo pění, lady zpívá….

13°
Stupňovitost
5,4 %
Alkohol